Riedučiai: kaip išsirinkti?

Aktyvus laisvalaikis vis populiarėja. Šylant orams parkus užplūsta ne tik bėgikai ar dviratininkai, bet ir riedutininkai. Visgi norint pasivažinėti riedučiais, visų pirma reikia juos įsigyti. Pradedantiesiems dažnai sunku išsirinkti kokybiškus riedučius, kyla begalės klausimų: kokio tipo riedučiai geriausi? Koks turi būti rėmas, ratukai, guoliai ir pats batas?

Renkantis riedučius reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių kriterijų: riedučių batus, jų užsegimą, ratukus, važiuoklę, guolius ir kt. Taip pat reikėtų susipažinti ir su riedučių tipais, kad pirkdami riedučius netyčia neapsigautumėte.

Kaip išsirinkti riedučius?

  • Batai. Rinkdamiesi riedučius, atkreipkite dėmesį į bato patogumą. Jis turėtų būti pakankamai minkštas, turėti ventiliaciją. Tai padės jūsų kojoms neprakaituoti, apsaugos nuo bakterijų veisimosi, nemalonaus kvapo ar alergijų. Jei matuojantis batą jame nekaip jaučiasi pėda, jaučiate skausmą ar maudimą, jaučiate, kad padas per siauras – rinkitės kitą batų dydį. Labai patogūs keičiamo (reguliuojamo) dydžio riedučiai, kuriuos galėsite pritaikyti greičiau ir tiksliau.
  • Labai svarbi batų dalis – užsegimas. Šiais laikais gaminami net keletu skirtingų būtų užsegami riedučiai – jie gali būti surišami raišteliais, užtempiami, užsegimo būdas gali būti ir kombinuotas. Labai svarbu, kad riedutyje koja būtų saugiai įtvirtinta ir riedučiai nesmukčiotų. Netinkamai pritvirtinti riedučiai gali tapti traumos priežastimi. Matuodamiesi išbandykite bent kelias riedučių uždegimo sistemas ir pasirinkite sau patogiausią.
  • Ratukai. Kuo jie didesni, tuo riedučiai bus greitesni. Riedučiai su mažesniais ratukais bus lėtesni, tačiau manevringesni ir lengviau valdomi. Jei esate pradedantysis, rekomenduojame rinktis riedučius su mažesniais ratukais, kuriuos valdyti bus lengviau. Visiškai pakankam 84–90 mm skersmens ratukų. Taip pat svarbus ir ratukų kietumas. Kuo ratukai kietesni – tuo greitesni. Ant ratuko visuomet galite rasti du skaičius: vienas jų žymi jo aukštį, kitas – kietumą. Pradedantiesiems suaugusiesiems universaliausias pasirinkimas būtų 82–84A kietumo ratukai, vaikams, kurių svoris mažesnis, rekomenduojami 78A ratukai. Bene kokybiškiausi ratukai pagaminti iš poliuterano, tad pamirškite kaučiukinius, plastmasinius ir guminius ratukus.
  • Važiuoklė. Dažniausiai sutinkamos važiuoklės būna dviejų tipų: plastmasinės ir aliuminės. Plastmasinis rėmas skirtas pradedantiesiems, jis geriau sugeria vibracijas, bet, kaip ir su mažesniais ratukais, riedučiai su plastmasiniu rėmus bus lėtesni. Aliuminis ratukų tvirtinimo rėmas suteikia geresnį atsispyrimą. Aliuminis rėmas tvirtesnis, standesnis, patvaresnis, tad tarnaus jums ilgiau ir leis pasiekti didesnį riedėjimo greitį.
  • Guoliai. Specialistai pataria rinktis ABEC 7 guolius turinčius riedučius. Tai metaliniai guoliai, tad yra ištvermingi, ne taip greit nusidėvi ir puikiai tiks pradedančiajam riedutininkui. Guoliai būna ardomi ir neardomi. Rekomenduojama rinktis ardomus guolius, mat juos prireikus galėsite išvalyti ar sutepti.

Riedučių tipai

Visų pirma reikėtų susipažinti su skirtingų tipų riedučiais. Laisvalaikiui labiausiai tinkami „Fitness“ tipo riedučiai – jų batas pakankamai minkštas. Jų batas pakankamai minkštas ir patogus, manevringumas – vidutinis, tačiau puikiai išlaiko važiavimo kryptį. Bene didžiausias privalumas – jie turi stabdį.

„Freeskate“ tipo riedučiai turi kietą, plastikinį, nuo smūgių apsaugantį korpusą ir yra itin manevringi. Avėdami šiais riedučiais galėsite žaisti hokėjų bei atlikti triukus. Jie skirti agresyvesniam važinėjimui. Svarbiausia detalė – jie ant kulno neturi stabdžių. Dažnai klientai

Kaip matote, renkantis kokybiškus riedučius gali kilti daugiau klausimų, nei galvojote. Visgi, svarbiausia – jūsų patogumas. Įsitikinkite, kad riedučio batas nespaudžia ir netrina kojos, yra patogus. Taip pat pasirinkite jums patinkantį dizainą, kuris vilios važinėtis kasdien.

Komentarai ()

Prekė priskirta prie patikusių sąrašo
Prekė pridėta palyginimui.
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".