Krepšinis – bene pats populiariausias žaidimas Lietuvoje, tad nekeista, kad nemažai šeimų namuose turi krepšinio kamuolius. Visgi, net jei ir žaidžiate savo kieme ar sode, negalite pasikliauti vien savo įgūdžiais – jums reikalingas ir tinkamas krepšinio kamuolys. Tačiau kaip tokį išsirinkti? Būtent šiandien pasistengsime atsakyti į šį klausimą.

Krepšinio kamuolių rūšys

Krepšinio kamuoliai būna dviejų rūšių: vidaus (angl. indoor) arba lauko (angl. outdoor). Netinkamos rūšies kamuolio naudojimas gali atsiliepti jūsų žaidimui, pvz., kamuolys gali netinkamai atsimušti ar greičiau nusidėvėti dėl naudojimo ant netinkamo pagrindo. Skirtingoms krepšinio aikštelių tipams kamuoliai gaminami iš trijų pagrindinių medžiagų:

  • Odiniai krepšinio kamuoliai naudojami profesionaliose lygose. Jie pagaminti iš tikros odos, kadangi tai – minkščiausia ir patogiausia medžiaga. Kuo ilgiau kamuolį naudosite, tuo švelnesnis jis taps. Šie kamuoliai patys brangiausi ir turėtų būti naudojami tik vidaus aikštelėse.
  • Sintetinės odos krepšinio kamuoliai gali būti naudojami tiek lauko, tiek vidaus aikštelėse. Jie pagaminti iš sintetinės odos, kuri atrodo kaip tikra. Priešingai nei odiniai kamuoliai, sintetiniai krepšinio kamuoliai neturi būti naudojami ilgiau, kad taptų patogesni. Šiuos kamuolius patogiau valdyti ir jie turi geresnį sukibimą.
  • Guminiai krepšinio kamuoliai populiariausi tarp žaidžiančiųjų laisvalaikiu. Jie nebrangūs, patvarūs ir tinkami naudoti tiek vidaus, tiek lauko aikštelėse, tad puikiai tinka pradedantiesiems.

Krepšinio kamuolių dydžiai

Išsirinkę kamuolio tipą, turėtumėte atsižvelgti ir į krepšinio kamuolio dydį. Įprastai krepšinio kamuolys pasirenkamas pagal žaidėją.

  • 7 dydžio kamuoliai paprastai naudojami Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) varžybose, Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) rekomenduoja tokius kamuolius naudoti žaidėjams, vyresniems nei 15 metų. Tokių kamuolių diametras – 75 cm.
  • 6 dydžio krepšinio kamuoliai naudojami mergaičių, vyresnių nei 12 metų, ir 12–14 metų berniukų. Šie kamuoliai naudojami WNBA varžybose ir moterų vidurinių mokyklų ir universitetų varžybose. Tokių kamuolių diametras – 72 cm.
  • 5 dydžio krepšinio kamuoliai naudojami 9–11 metų mergaičių ir berniukų. Tai standartinis jaunimo krepšinio kamuolys, kurio diametras – 70 cm.

Kaip matote, perkant krepšinio kamuolį reikia apsvarstyti bent keletą dalykų. Žinoma, nepaminėjome spalvų gausos – populiariausi oranžiniai kamuoliai, tačiau jų būna juodų, mėlynų, rožinių, geltonų ir t. t. Svarbu suprasti, kad spalva nekeičia kamuolio funkcijų, tik išvaizdą, tad svarbiausia atsižvelgti į krepšinio kamuolio dydį ir tipą, o tik tada į kitas jo specifikacijas.

Komentarai ()

Prekė priskirta prie patikusių sąrašo
Prekė pridėta palyginimui.
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".