Treniruočių pirštinės: kaip išsirinkti?

Renkantis pirštines treniruotėms gali kilti daug klausimų. Ypač, kai nežinote nuo ko pradėti ir į kokių jų savybių ieškoti. Šiame įraše papasakosime kodėl treniruočių pirštinės jums reikalingos (daugelis tikriausiai sakys, kad jiems patogiau treniruotis be jų), kokios jos turėtų būti ir kaip jas tinkamai prižiūrėti.

Treniruočių pirštinės? Man patogiau be jų!

Pirštinės treniruotėms itin pravers, jei treniruojatės naudodami tokį sporto inventorių kaip grifai, giros, hanteliai ir pan. Pirštinės pagerina delnų sukibimą su šia įranga, tad būsite užtikrinti, kad treniruotės metu sporto inventorius neišlys iš rankų ir taip nesusižalosite. Jos taip pat apsaugo delnus nuo nutrynimų, nuospaudų ir bakterijų bei suteikia papildomą riešų, pirštų ir delnų palaikymą.

Kaip išsirinkti?

Tinkamiausių pirštinių pasirinkimas – labai asmeniškas reikalas. Jų pasirinkimas priklauso nuo to, kaip dažnai treniruojatės, kokius pratimus atliekate, jūsų asmeninių poreikių ir įgūdžių. Kiekviena pora pasižymi išskirtinėmis savybėmis ir privalumais. Jei naudojate laisvus svorius, kardio treniruoklius ir bokso maišus, pirštinės treniruotėms – labai svarbus aksesuaras. Jei treniruojatės daug, jūsų delnai gali pavargti, atsirasti nutrynimų, nuospaudų. Šioms treniruotėms užsiimantiems žmonėms rekomenduojamos odinės pirštinės su sluoksniuotu paminkštinimu, riešo atrama ir puikiu pralaidumu orui. Jei treniruojatės mažiau ar su lengvesniais svoriais, rinkitės plonesnes pirštines.

Į kokias savybes atsižvelgti?

Jei pirštines sportui perkate pirmą kartą, turėtumėte atsižvelgti į šias keturias savybes:

  • Dydis. Išsirinkite tokią porą, kuri tvirtai priglustų, tačiau nevaržytų jūsų delno ir leistų pirštams laisvai judėti.
  • Apsauga ir paminkštinimas. Įprastai galima pasirinkti trijų ilgių pirštines:  trumpas (dengia pusę piršto ilgio), vidutines (dengia tris ketvirčius piršto ilgio, jos suteikia daugiau apsaugos) ir ilgas (dengia visą pirštą). Atsižvelkite į paminkštinimą, kuris gali būti skirtingo storio – išsirinkite, kuris jums atrodo patogiausias. Be to, turėtumėte patikrinti, ar treniruočių pirštinės pakankamai lanksčios: delnu ir pirštais turėtumėte netrukdomi tvirtai suimti treniruoklį.
  • Palaikymas. Rinkdamiesi pirštines atsižvelkite į jų suteikiamą palaikymą rankoms ir riešams. Tai padės jūsų rankoms išlaikyti reikiamas rankų ir riešų pozicijas treniruotės metu.
  • Sukibimas. Atsižvelkite į tai, ar pirštinės garantuoja pakankamą sukibimą su sporto inventoriumi, kuris garantuos, kad treniruotės metu jūsų ranka nenuslys. Pavyzdžiui, pirštinės su delnais ir pirštais iš zomšos ar gumos puikiai sukimba su bet kokiais paviršiais.

Kaip pirštines prižiūrėti?

Kuo dažniau ir ilgiau treniruositės naudodami pirštines, tuo labiau prakaitas ir jame esantys mineralai bei druskos pažeis pirštinių medžiagą. Pateiksime kelis patarimus kaip tinkamai prižiūrėti pirštines sportui.

  • Kai pirštinių nenaudojate, laikykite jas sausoje vietoje.
  • Nepalikite pirštinių džiūti tiesioginėje saulės šviesoje.
  • Po kiekvieno naudojimo pilnai išdžiovinkite.
  • Kas kiek laiko jas išskalbkite, kad pašalintumėte druskas ir mineralus, išsiskyrusius iš prakaito.
  • Skalbimui naudokite įprastinę skalbimo mašiną ir ploviklius (nebent ant pirštinių nurodyta kitaip).
  • Skalbdami nenaudokite chloro, o džiovindami pasirinkite mažą kaitrą.

Sužinojus daugiau apie pirštines sportui, telieka paskutinis žingsnis – įsigyti jas. Rekomenduojame pasirinkti ir širdžiai mielą dizainą – tai gali paskatinti jūsų motyvaciją sportuoti ir siekti geresnių rezultatų!

Komentarai ()

Prekė priskirta prie patikusių sąrašo
Prekė pridėta palyginimui.
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".