Švilpukai

Švilpukai


Švilpukas – instrumentas, skleidžiantis garsą padedamas dujų – dažniausiai – oro srauto. Švilpukai naudojami nuo tada, kai žmonės išmoko šakoje ar moliūge išskaptuoti skylutę ir jų pagalba skleisti garsus.  Senovės Egipte vietoje švilpukų buvo naudojamos mažos kriauklės, vėliau – kaulai arba mediena. Didėjant mechaninei galiai, buvo sukurtos modernesnės švilpukų formos, pradėti gaminti metaliniai, plastikiniai ir kt. švilpukai.

Viena švilpuko savybių – tai, kad jis skleidžia itin garsų gryną arba beveik gryną garsą. Šį garsas sklinda gana dideliu atstumu, tad švilpukai praverčia signalizuojant. Švilpukai naudojami ne tik profesionaliame sporte (krepšinyje, plaukime, futbole ir kt.), bet ir laivyboje, policijos, kinologų ir pan.

Švilpuko pasirinkimas priklauso nuo to, kam reikalingas signalas. Pvz., futbolo teisėjas rinksis toliau girdimą švilpuką, o plaukimo treneris – tokį, kuris girdėtųsi po vandeniu. 

Prekė priskirta prie patikusių sąrašo
Prekė pridėta palyginimui.
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".